Karantæner

Karantæner 2018

Husk – der er altid minimum én spilledags karantæne!

 

Række Forening Navn Antal dage Karantæne mod
Oldboys Ligaen Thomas Cook Carsten Sommer 2 De første to kampe i 2018
SOB Ligaen SAS Facundo Ramirez 2 18/4 Søværnets IF
23/4 Sydens Feriehuse
Kval 2 IF Forsikring Hussam Saleh 4 16/5 Airtame
23/5 Nordea 2
28/5 Guldsyveren
6/6 Lokomotiv Los
Div 1B British Ame. Tob. Claes Nielsen 1 24/4 Justitsministeriet
Div 1B Omnicom Media Group Rasmus Holmen 1 24/4 Ørsted Virum
7A2 FC Visma E-conomic Sertac Rala 2 7/5 Millpond
14/5 Kapacity All Stars
 Div 1B Gjensidige Kalle Michelton 1 16/5 Dansk Erhverv
Div 1A Rødovre Finest Rasmus Frederiksen 3 15/5 Calcio Kiboko
17/5 IKEA Gentofte
24/5 DC Kickers
Div 1B Omnicom Media Group Frederik Brask 1 24/5 Gjensidige
Kval 4 FC Lottokuponen Anders Hinz Berg 4 22/5 VIPVAB
28/5 FC Baeré
6/6 Free Players
12/6 Christensen Kjærulff
Kval 4 FC Lottokuponen Michael Torlen 3 22/5 VIPVAB
28/5 FC Baeré
6/6 Free Players
Kval 2 Airtame Oliver Bratskov 1 23/5 Guldsyveren
Kval 2 Airtame Adam Hartmann 1 28/5 Nordea 2
Masters DFDS Kim Labusz 1 12/6 HI
Oldboys Ligaen Novo Biopharm Firhat Koc 1 19/6 Mærsk IF
7A2 Kastrup Fitness Jack Christensen 1 13/6 Verisure
Francis Pony Ligaen Joe & The Juice Markus Barlov 1 18/6 ElmerKai
Francis Pony Ligaen ElmerKai Anders Anchersen 1 18/6 Joe & The Jucie
Kval 2 IF Telefonen Alex Krohn 1 18/6 Guldsyveren
7A2 Verisure Medin Fii 4 18/6 Kapacity All Stars
16/8 Visma e-conomics
20/8 Millpond
30/8 Scand. Tobacco
Kval 2 Magasin du Nord Tamy Øzcan 3 16/8 Nordea 2
23/8 IF Forsikring
28/8 Netcompany Exe.
Div 1B Gjensidige Haki Maksuti 5 Resten af 2018 samt første kamp i 2019
SOB Ligaen SAS Johnny Erlandsen 2 27/8 Arriva Glx
5/9 HH 82
Francis Pony Ligaen Restaurant KöD Christian Larsen 1 26/9 Deloitte
7A4 YOLO Recep Gös 3 13/9 Signyfly
18/9 FC Motor
1/10 TMB Young Boys
7A1 AGC Biologics Rohan O’Donnell 3 17/9 Nilfisk FC
Samt de første to kampe i 2019
SOB Ligaen FC Keolis Stamholmen Haris Busulalzic 3 24/9 EEA
Samt de første to kampe i 2019
SOB Ligaen FC Keolis Stamholmen Kadir Turkoglu 1 24/9 EEA
7A2 FCBhag Kenneth Kleec 1 Første kamp i 2019
7A4 YOLO Kenneth Andersen 4 3/10 FC Wihborg
Samt de første tre kampe i 2019
7A3 Samsung Nicklas 2 Afvikles i 2019